contact@total-space.com
  • Doświadczenie

    któremu możesz zaufać

Ochrona samochodu to jedna z istotniejszych kwestii, jaką należy wziąć pod uwagę podczas projektowania domu. Wiele rodzin decyduje się na garaż – nie tylko chroni auto przed deszczem czy śniegiem, ale także kradzieżą. Ale jest to rozwiązanie dość kosztowne. Na szczęście istnieje alternatywa w postaci 4carport wiaty, będącej znacznie tańszym i wygodniejszym rozwiązaniem.

Same oszczędności w porównaniu do kosztów budowy garażu.

Dlaczego warto zdecydować się na wiatę 4carport? Argumentem, który przekonuje wielu, jest przede wszystkim koszt jej budowy – znacznie niższy niż w przypadku garażu. Do jej postawienia wystarczą materiały na zadaszenie oraz szkielet konstrukcji. I to wszystko! Spokojnie można odjąć ogromne kwoty związane z przygotowaniem fundamentów, ścian, podłogi i posadzek, a także montażem okien, bram wjazdowych i automatyki garażowej. Koszty związane z wykończeniem również odchodzą w zapomnienie.

Kup dlatego 4carport  zamiast budowy garażu a za oszczędzone pieniądze jedź na wakacje.

Proces załatwienia wszelkich formalności związanych z postawieniem wiaty 4carport pozwoli zaoszczędzić sporo czasu i jest kolejnym argumentem na który powinniśmy zwrócić uwagę.

Dowiesz się czy musisz wystąpić o pozwolenie na budowę?

Kwestia postawienia wiaty 4carport jest dość jasna – nie wiążą się z nią żadne procedury urzędowe, ponieważ konstrukcja nie posiada określonej definicji w prawie budowlanym. Z reguły nazywana jest obiektem przeznaczonym do postoju pojazdów. Istnieją tylko dwa ograniczenia: powierzchnia wiaty garażowej nie może być większa niż 50 m²., a na każde 500 m². działki budowlanej może przypadać jedna taka konstrukcja. Chęć postawienia wiaty nie będzie wymaga wówczas nawet zgłoszenia. To spore ułatwienie dla osób chcących uniknąć formalności związanych z budową garażu, w przypadku którego konieczne jest otrzymanie pozwolenia na budowę.

Bardzo ważne o czym należy pamiętać?

Jeśli więc zdecydowałeś się na postawienie wiaty garażowej 4 carport, powinieneś pamiętać o kilku istotnych kwestiach, o których zdążyliśmy już wspomnieć. Konstrukcja nie może posiadać pełnych ścian i mieć więcej niż 50 m². Poza tym należy pamiętać, że na 1000 m². mogą przypadać maksymalnie dwa zadaszenia, a każde z nich powinno znajdować się na terenie działki budowlanej, na której ma się znaleźć obiekt mieszkalny lub rozpoczęto jego budowę.